چرا یک وب سایت کارآمد باید داشته باشیم !

reja طراحی وب سایت

چرا یک وب سایت کارآمد باچرا باید وب سایت داشته باشیمید داشته باشیم ؟

امروزه با رشد جوامع و پیشرفت تکنولوژی و روبروی با دنیایی ارتباطات و اطلاعات تعریف های استراتژیک فعالیت های اقتصادی دچار دگرگونی های بیشماری شده است! به نحوی که اگر از این دنیای ارتباطات فاصله بگیرم یقینا محکوم به تحمل هزینه های بیشماری خواهیم بود.
حضور در عرصه تجارت الکترونیک و جوامع سایبری و ارتباطی جزئی از کسب و کار های امروز است.
اولین باری که چرخ بال یا همان هلیکوپتر اختراع شد و به مرحله تجاری سازی رسید همه بر این باور بودند که یک دهه دیگر نسل ماشین و سیستم حمل و نقل زمینی از بین خواهد رفت و همانگونه که چندین دهه از آن میگذرد هنوز جزو کارآمد ترین وسایل حمل و نقل به شمار می رود، این مثال روشن کننده ی آن است اگر دنیا هرچند به سمت تکنولوژی و ارتباطات پیش می رود و همان تجارت های سنتی قبل هنوز دارای کارایی هستند ولی همانگونه که هلیکوپتر و هواپیما به آن اعتبار و سرعت فزاینده ای می بخشند، ورود در عرصه تجارت الکترونیک هم می تواند خود سکوی پرتابی باشد برای ارائه بهتر، سریع تر و آسان تر خدمات و نیز می تواند به رشد تجارت و کسب و کار یا خدمات شما بی افزاید!

حال اینکه چه نوع وسایل ارتباطی جدید میتواند به شما کمک کند و مخاطبان شما در چه قشری و مقیاسی مورد نظر است بحثی جدا گانه خواهد بود.

لزوم این حضور الزامیست! اما کار آمدی این حضور زوری است !؟
کارآمدی کسب و کار اینترنتی و یا حضور در بازارجهانی می تواند به وسیله یک وبلاگ، سایت، شبکه های اجتماعی ازجمله فیسبوک و تویتر و … و یا حتی آگهی نامه های رایگان و همچنین App ها یا برنامه های موبایلی صورت گیرد. اما کارآمدی آنها بر پایه یک سری فکتها محاسبه خواهد شد.
به عبارتی World Wide Web و یا همان www به معنی شبکه جهانی وب می باشد. شبکه جهانی وب دارای میلیاردها صفحات مرتبط به هم می باشد که این صفحات دارای متن ، گرافیک ، فایل های چند رسانه ای و نرم افزار می باشند. بر خلاف دیگر خدماتی که از طریق اینترنت به مردم عرضه می شود ، شبکه جهانی وب یک محیط غنی از اطلاعات مفید برای کاربران به ارمغان آورده می آورد.
تمامی پایه عرصه تجارت جهانی برپایه ی یک پرتال یا تارنمایی اینترنتی با یک نشانی بنا شده است، که ما به آن وب سایت میگویم.
بنابر این بیشترین حضور و کاربردی ترین حضور در عرصه تجارت الکتروینک داشتن یک “وب سایت” خواهد بود.